Postaw na trzeźwość

Szczęśliwe i pełne satysfakcji życie - o to wspólnie staramy się każdego dnia. Dołącz do nas!

Terapeuta alkoholowy jakie powinien mieć predyspozycje i kwalifikacje?

Ośrodek uzależnień od alkoholu jest miejscem, w którym pracują osoby o specjalnych kwalifikacjach i kompetencjach. Terapeuci współpracujący z osobami uzależnionymi od alkoholu muszą posiadać odpowiednie predyspozycje, aby skutecznie wypełniać swoje obowiązki. Nie jest to łatwa praca i nie każdy może ją wykonywać.

Ośrodek dla alkoholików jest miejscem specyficznym. Rozgrywają się tam ludzkie dramaty, dochodzi do niecodziennych sytuacji, załamań nerwowych i obecności bólu towarzyszącego głodowi alkoholowemu. Osoba terapeuty i jego doświadczenie są bardzo ważne w procesie leczenia uzależnień.terapeuta uzależnień

Terapia alkoholowa cena – indywidualne podejście do problemu pacjenta

Tematy terapii alkoholowej są określane w całościowym programie terapii. Odnoszą się do uczuć i emocji towarzyszącym osobom uzależnionym od alkoholu. Mają na celu uskutecznić chęć alkoholika do pozostania w trzeźwości. Terapeuta alkoholowy na każdym etapie leczenia stosuje motywację do zachowania właściwych postaw.

Okres po zakończeniu leczenia jest bardzo trudny dla alkoholika. Wraca on do swojego środowiska, które głównie kojarzy mus ie z piciem alkoholu. Pokusa pozostaje więc duża. Ważne jest aby na początku odciąć się od wszelkich wpływów, które mogą doprowadzić do spożycia alkoholu. Im dalej alkoholik trwa w swojej abstynencji, tym będzie mu łatwiej utrzymać postanowienia z terapii. Terapeuci stosują swoje działania również w stosunku do współuzależnionych członków rodzin oraz dzieci alkoholików.

Nie wiesz jak poradzić sobie z problemem alkoholowym?

Nie tylko Ty zmagasz się z podobnym problemem

To żaden wstyd! Alkoholizm to poważna choroba, której nie wolno bagatelizować. Pomożemy