Postaw na trzeźwość

Szczęśliwe i pełne satysfakcji życie - o to wspólnie staramy się każdego dnia. Dołącz do nas!

Ośrodek leczenia uzależnień Łódź

Zaburzenia związane z używaniem alkoholu są stanem charakteryzującym się niezdolnością do zaprzestania lub kontrolowania używania alkoholu pomimo negatywnego wpływu, jaki może to mieć na rodzinę, pracę lub inne dziedziny życia. Alkoholizm nie jest moralną porażką lub słabością. Jest to raczej przewlekłe zaburzenie pracy mózgu, które nieleczone może postępować w czasie.

Choroba dotyka 3 miliona dorosłych w Polsce, a ryzyko rozwoju zależy od kilku czynników — niektóre przypadki mają wpływ genetyczny, a inne wynikają z narażenia środowiskowego (np. traumy). Jeżeli więc Ty lub ktoś z Twojego otoczenia, cierpi na chorobę alkoholową, powinieneś poznać ofertę naszego Ośrodka Leczenia Uzależnień Łódź.

Odwyk alkoholowy Łódź

Rozpoznanie, kiedy zwykłe picie przekroczyło granicę nadużywania lub uzależnienia może być trudne. Jeszcze trudniejsze może być podjęcie decyzji, że czas coś z tym zrobić. Poniższe informacje mają pomóc w lepszym zrozumieniu alkoholizmu - terminów, które historycznie były używane do opisania spektrum nadużywania alkoholu, zależności od alkoholu i uzależnienia od niego. Jeśli uważasz, że ty lub ktoś, kogo kochasz, może być uzależniony od alkoholu, powinieneś postawić na terapię w naszym Ośrodku.

Jakie symptomy świadczą o alkoholiźmie?

  • Spożywanie alkoholu w większych ilościach przez dłuższy czas.
  • Bezskuteczne próby ograniczenia lub zaprzestania picia alkoholu.
  • Masz zachcianki, czyli silne pragnienie lub potrzebę picia alkoholu.
  • Poświęcanie większej ilości czasu na czynności związane z piciem alkoholu lub na dochodzenie do siebie po spożyciu alkoholu.
  • Nie wywiązywanie się z obowiązków w pracy, szkole lub w domu z powodu picia alkoholu.
  • Mniejsze zaangażowanie w ważne działania społeczne, zawodowe lub rekreacyjne z powodu używania alkoholu.
  • Kontynuowanie picia alkoholu w sytuacjach, w których jest to fizycznie niebezpieczne.
  • Kontynuowanie picia alkoholu, mimo świadomości, że ma się problemy fizyczne lub psychiczne, które prawdopodobnie są spowodowane lub pogorszone przez alkohol.
Nie wiesz jak poradzić sobie z problemem alkoholowym?

Nie tylko Ty zmagasz się z podobnym problemem

To żaden wstyd! Alkoholizm to poważna choroba, której nie wolno bagatelizować. Pomożemy