Postaw na trzeźwość

Szczęśliwe i pełne satysfakcji życie - o to wspólnie staramy się każdego dnia. Dołącz do nas!

Leczenie alkoholizmu

Najczęściej zadawane pytania

Jak alkohol wpływa na uzależnionego?

Alkohol wpływa diametralnie na funkcjonowanie osoby uzależnionej - nie tylko jego myśli i zachowanie, ale także na cały organizm. Niestety choroba ta manipuluje umysł alkoholika, gdzie zaczynają działać mechanizmy iluzji i zaprzeczania. Z tego powodu taka osoba nie jest w stanie zaakceptować ani w ogóle przyjąć do wiadomości, że jest alkoholikiem. Z łatwością przychodzą jej wymówki i tłumaczenia swoich zachowań związanych z piciem.

Z tego względu każdy aspekt życia alkoholika zmienia się, powodując zmiany również w życiu osób najbliższych. Tylko poprzez profesjonalne leczenie alkoholizmu można zahamować rozwój choroby.

Kiedy alkoholik zaczyna się leczyć?leczenie alkoholizmu, alkoholizm leczenie

Jak napisaliśmy wyżej, w większości przypadków alkoholicy są dalecy od myśli o tym, że cierpią na chorobę alkoholową. Wręcz się tego wypierają. Jak więc zaczyna się leczenie alkoholizmu? Najczęściej ani z własnej woli, ani dlatego, że zdają sobie sprawę z prawdziwego prowodyra ich problemów.

Najczęściej osoby uzależnione zgłaszają się po pomoc, kiedy nie mają już wyboru. Wymówki nie mają znaczenia, gdy zaczynają tracić najbliższych, pracę, pieniądze, zdrowie. Wtedy decydują się zrobić coś ze swoim życiem.

Dlaczego zaczynamy pić?

Dlaczego ludzie zaczynają pić alkohol? Powodów jest wiele. Oczywiście nie każdy, kto go spożywa staje się chory, nie u każdego występują objawy i nie każdy wymaga leczenia alkoholizmu. Najczęściej ludzie zaczynają pić, ponieważ:

  • nie potrafią kontrolować swoich emocji i uczuć, w tym celu wykorzystują alkohol,
  • chcą poczuć się inaczej, odważniej, lepiej, swobodniej,
  • robią to wszyscy i nie chcą odstawać od grupy.
Nie wiesz jak poradzić sobie z problemem alkoholowym?

Nie tylko Ty zmagasz się z podobnym problemem

To żaden wstyd! Alkoholizm to poważna choroba, której nie wolno bagatelizować. Pomożemy