Postaw na trzeźwość

Szczęśliwe i pełne satysfakcji życie - o to wspólnie staramy się każdego dnia. Dołącz do nas!

Wpływ alkoholizmu na rozpad życia małżeńskiego

Alkoholizm jest podstępnym złoczyńcą. Czyni spustoszenie w organizmie, życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym. Alkoholik po kolei odsuwa od siebie kolejne osoby i nawet najbardziej kochający współmałżonek w pewnym momencie napotyka mur nie do przejścia. Zazwyczaj to on jest osobą, która z tego tonącego statku schodzi ostatnia. Znosi upokorzenia, wstyd, znieważenie, nawet i agresję. Stara się pomagać, wspierać i ratować małżeństwo. Czy warto ratować związek z alkoholikiem?alkoholizm w małżeństwie

Jednakże nie można walczyć z wiatrakami. Życie małżeńskie zaczyna się rozpadać powoli. Alkohol wpływa na jakość życia seksualnego. Staje się przyczyną impotencji oraz wpływa na jakość plemników. Dlatego sfera seksualna u alkoholika jest zaburzona. Ponadto współmałżonek często zaczyna odczuwać, że budzi się obok obcego człowieka. Ten, który kiedyś zauroczył, został odmieniony przez alkohol, który całkowicie zdominował jego życie. Jeżeli dodatkowo w rodzinie są dzieci, żona za wszelką cenę musi je chronić przed wpływami alkoholizmu.

Ośrodek uzależnień alkoholowych

Jeżeli terapia jaką zajmuje się ośrodek leczenia alkoholizmu nie zostanie szybko podjęta, alkoholik może stracić rodzinę i doprowadzić do rozpadu małżeństwa. Oddziaływania terapeutyczne uświadamiają alkoholikowi jakie są prawidłowe wartości w życiu. Na pewno nie należy do nich alkohol, który stał się czynnikiem upadku i degeneracji. Gdy alkoholik zrozumie, co stracił, może wzmacniać u siebie motywację pozostania w trzeźwości.

Nie wiesz jak poradzić sobie z problemem alkoholowym?

Nie tylko Ty zmagasz się z podobnym problemem

To żaden wstyd! Alkoholizm to poważna choroba, której nie wolno bagatelizować. Pomożemy